Lista zabiegów

06
Sie 21'
07
Sie 21'

Fizykoterapia

zabiegów: 6

Okłady borowinowe

Okłady borowinowe

Okłady borowinowe: mechanizm działania leczniczego borowiny polega na oddziaływaniu cieplnym oraz na wpływie zawartych w niej związków chemicznych (kwasy huminowe, białka, żywice, woski, enzymy, estrogeny i inne), które korzystnie zwiększają metabolizm komórkowy oraz regenerują uszkodzone tkanki.

Zabiegi borowinowe działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo, oczyszczająco i regenerująco.

Okłady borowinowe (plastry) stosuje się w:

  • schorzeniach reumatoidalnych i dolegliwościach artretycznych
  • rehabilitacji narządu ruchu
  • chorobach układu krążenia w obrębie kończyn
  • napięciu mięśniowym
  • zwyrodnieniach stawów
  • zapaleniach korzonków nerwowych
czas:20min
Cena od: 50zł
Zapytaj o zabieg
Kinesiotaping

Kinesiotaping

czas:20min
Cena od: 60zł
Zapytaj o zabieg

Jonoforeza

Jonoforeza polega na wprowadzeniu do chorego miejsca lekarstwa dzięki przepływowi prądu o stałym natężeniu. Jest skuteczna przy bólach stawów, kręgosłupa, nerwobólach, stanach zapalnych. Zaletą tej formy fizykoterapii jest fakt, że jest ona bezbolesna.

czas:15min
Cena od: 25zł
Zapytaj o zabieg

Prądy

Prądy dzielą się na kilka rodzajów, różniących się częstotliwością i natężeniem komponentu prądu zmiennego - diadynamiczne, interferencyjne, stymulacyjne, ultrabodźcowe). Zależnie od potrzeb pacjent może dzięki temu uzyskać różnorodne korzyści – poprawę ukrwienia i odżywienia tkanek, wzrost lub zmniejszenie napięcia mięśniowego, szybsze wchłanianie obrzęków.

czas:10min
Cena od: 25zł
Zapytaj o zabieg

Ultradźwięki

czas:3min
Cena od: 25zł
Zapytaj o zabieg

Krioterapia

Zabieg ten polega na obniżeniu temperatury tkanek. Celem krioterapii jest obniżenie temperatury skóry i tkanek głębiej położonych, a tym samym spowodowanie przekrwienia głębokiego okolicy poddanej zabiegowi. Krioterapia działa głównie przeciwbólowo i przekrwiennie.

Pod wpływem działania niskich temperatur naczynia krwionośne powierzchowne zmniejszają swoją średnicę, jednocześnie zwiększają ją naczynia krwionośne głębokie. Dzięki temu mechanizmowi uzyskujemy przekrwienie struktur głęboko ułożonych. Taki stan utrzymuje się w danej okolicy około 4 godz.

czas:3min
Cena od: 20zł
Zapytaj o zabieg
Powrót do wszystkich zabiegów
Newsletter

Zapytaj o zabieg
Nazwa zabiegu

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij